Корзина
120 отзывов

ІСТОРІЯ ПОХОДЖЕННЯ КОЛЯСОК

ІСТОРІЯ ПОХОДЖЕННЯ КОЛЯСОК

   

 Ні одна мати не зможе уявити прогулянку зі своєю малечею без дитячого візочка. В цій статті поринемо в історію виникнення колясок  про яку Ви точно не знали. Дитяча коляска існує вже 3 століття і спочатку була прийнята аристократією та заможними людьми. Проте зараз є необхідним атрибутом для кожних батьків.

   До створення колясок, немовлят носили в стропах (слінгах), кошиках та пачках. Виникнення носіння немовлят сягає ще древнього Єгипту, за часів фараонів. Перший офіційний запис носіння немовляти з'явився у 1306 році, коли Джотто зобразив Марію, яка несла немовля Ісуса в підвісці.

   Проте, перший дитячий транспорт було створено у 1733 році, ландшафтним архітектором Вільямом Кентом на прохання англійського герцога Девонширського. Коляски Вільяма вважалися предметами розкоші і ними користувалися заможні сім'ї. Вони представляли собою возик, до якого запрягали кіз, собак та коней.

 


   Протягом 19 століття з'явилося багато продуктів для дитячих кімнат і коляски були популярні серед усіх економічних класів. Та тільки у 1853 році англійський механік, Чарльз Бертон, створив першу впізнавану коляску з ручкою, яка була розташована позаду та здебільшого нагадувала"ретро-коляску".

 Та від клієнтів були тільки негативні відгуки, що вона важка в керуванні. Почуваючись відкинутим, але все ще оптимістичним, Бертон відвіз свій дизайн до Англії. Вийшовши на англійський ринок, на його коляски не було попиту, поки королівська сім'я не почала ними користуватися. Та вже тоді, повальну моду на дитячі візочки ввела англійська королева Вікторія.

 


   Ще одне помітне вдосконалення надійшло із США від Вільяма Річардсона, афроамериканця, який запатентував інновацію в дитячій колясці. Він розробив механізм заднього ходу сидіння, даючи батькам можливість рухатись вперед і назад. Колеса також можна було самостійно обертати, роблячи його більш маневреним. 

 

В кінці 19 століття коляски почали еволюціонувати, та були створені також для близнюків. Найбільш ранні, нагадували візок та мали довгу колісну базу. Вони підходили для дітей різного віку і були популярними до Першої світової війни.


   Наступним великим нововведенням в історії став винахід "коляски-парасольки", розроблений у 1965 році британським авіаційнним інженером - Оуен Маклареном. Коли його дочка стала мамою, він вирішив зробити для неї зручну та легку коляску для прогулянок з малюком, тому що вона скаржилася що їй некомфортно подорожувати з великим візком. Сам Оуен був професіональним в проектуванні надлегких шассі для літаків, тож для нього розробити кострукцію дитячого візочка з алюмінія не склало великих зусиль. Використовуючи свої знання, він створив візочок-тростинку з алюмінієвою рамою.

   Конструкція алюмінієвої коляски по суті заклала основу сучасних дитячих колясок. Сьогодні вони бувають будь-яких форм, розмірів.

Другие статьи